Herec není role

14. ledna 2016 v 20:40 | Inamorata |  Denní
14.1.2016
Přišli jsme o hvězdu. O umělce, který uměl perfektně ztvárnit charismatické zákeřáky i sexy milence. Poznala jsem ho poprvé jako dítě, kdy jsem očima uhýbala při každém záběru na postavu profesora Snapea. Připadal mi slizký a zlý - taková jeho postava měla být i podle knižní předlohy. Pak jsem ale postupně viděla všechny díly filmu o "Chlapci, který žil" a hádejte co. Zamilovala jsem si ho. A nejen Snapea. Hlavně Alana. Připadal mi krásný a jeho hraní bylo perfektní. Líbila se mi i jeho role teroristy ve Smrtonosné pasti. Nejvíc se mi ale líbí, jak se na všech civilních fotkách tváří mile. Žádná namyšlená hvězda, normální člověk.
Nebyla by to naše doba, kdyby od dnešního dopoledne nekolovaly po celém internetu jeho fotky a "RIPy" od každého, kdo ho poznal. Chápu, lidé mají potřebu vyjádřit smutek. Co ale nechápu jsou některé komentáře pod již zmíněnými fotkami. Například: "my life will never be the same, now...lily potter is now with you, snape"Vážně? Tak si to rozebereme, Lily Potterová zemřela při útoku v r. 1981. Severus Snape zemřel 1998. Buď je tento komentář 17 let starý, nebo dotyčná osoba posílá Alana za fiktivní postavou. Je to smutné, ale někteří lidé opravdu nepoznají rozdíl mezi postavou a hercem, který ji interpretuje.
Nechci tohle téma zesměšňovat. Nechci vypadat, jako že mi není líto, že Alan odešel. Ale představte si, že napíšete knížku. Úspěšnou a oblíbenou po celém světě. Bude se jmenovat třeba Králíček Igor. A potom umřete a lidé budou plakat kvůli tomu, že přišli o Králíčka Igora. Jistě, svoji postavičku jste měli rádi. Ale to, že lidé milují Králíčka a vy je nezajímáte mi přijde neuctivé.


A stejně to musím napsat... Sbohem Alane. Měj se tam lépe než tady.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Peggyna Peggyna | Web | 31. ledna 2016 v 8:45 | Reagovat

Upřímně jsem Harryho Pottera nikdy nevyhledávala, takže jsem netušila, jak se jmenuje herec, který ztvárňuje Snapea... Až když umřel (ať je mu země lehká) jsem zjistila, že nepatří jen do škatulky HP, ale že hrál v mnoho dalších pro mě dobrých i špatných filmech, například v Lásce nebeský se mi vůbec nelíbil, ale ono to je asi tím, že celkově ten film úplně nesnáším...

No ale to jsem zase odbočila... Jak píšeš v posledním odstavci. Lidi by se měli zamyslet nad tím, co vlastně vypotí. Že neumřela JENOM jejich oblíbená postava, ale člověk, kterej ji POUZE ztvárnil.

2 Peggyna Peggyna | Web | 2. února 2016 v 20:34 | Reagovat

Hele mě právě zase ta pětka vyhovuje, že je malá. :-D Já totiž úplně nenávidím takový ty obrovský pádla, co se nikam nevejdou. :-D Každopádně jak říkám a pořád si za tím stojím, tak mi úplně zas tak o značku nejde, ale předtím jsem měla HTC a holka, takovejch nervů jsem na tom sráčovi ztratila... :-D Takže pokud tenhle ajfoun bude pořádně šlapat, jak mi furt tvrdí brácha a nebude se postupem času zasekávat, tak budu jedině šťastná, že dalších pár let nebudu muset do telefonu ivestovat. :-) Ale co si budem nalhávat, z odemykání na dotyk jsem absolutně unešená, tím si mě ten telefon dostal hned. :-D :-D
No a dostala jsem ho z toho důvodu protože vlastně jak mě to HTC začalo zlobit, tak brácha přišel s tím, že jeho kamoš prodává telefon, tak že by mi ho od něj koupil, ale pak říkal, že když ho viděla, mělo se taky asi jednat o ajfouna, že to bylo v příšerným stavu a kdyby to měl nechat všechno opravit, tak by se to vyšplhalo na cenu novýho telefonu a shodou okolností když byl v Brně, tak šel kolem iStylu a ten mobil měli ve slušný akci, tak se dohodl s mamkou a ségrou a rozhodli se, že ho vezmou. :-)

Ouuuu, láska?? Řekni víc, jsem zvědavá!!!!!!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama